Loading
BudowaOcieplenie

Jak ocieplić ściany zewnętrzne domu murowanego?

Jak ocieplić ściany zewnętrzne domu murowanego?

Dodanie dodatkowej izolacji do ścian zewnętrznych starszego domu podczas renowacji lub przebudowy to świetny sposób na poprawę wydajności cieplnej ścian domu i zmniejszenie zużycia energii przy jednoczesnym zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie, śladu węglowego i poprawie poziomu komfortu budynku. Prawidłowe dodanie izolacji na zewnątrz domu zaczyna się od ustalenia, w jakiej strefie klimatycznej budujesz i jak zbudowana jest istniejąca ściana, aby upewnić się, że nie tworzysz punktu kondensacji w niebezpiecznym miejscu w zespole ściany lub zapobiegasz ucieczce wilgoci wewnętrznej z okazjonalnego wycieku w skórze zewnętrznej, aby struktura ściany mogła wyschnąć.  

Ceglane ściany mogą mieć wiele nazw, w tym solidny mur, litą cegłę, podwójną cegłę oraz cegłę i blok. Aby zrozumieć te nazwy, wystarczy szybka lekcja budowy murów z cegły. Solidna murowana ściana składa się zwykle z zewnętrznej warstwy cegły i wewnętrznej warstwy cegły lub betonu lub bloku żużlowego – stąd nazwy. Dwie warstwy, nazywane przez profesjonalistów warstwami wythe, tworzą ścianę. Starsze domy z cegły zbudowane z litego muru nie mają wbudowanej wnęki do izolacji, podczas gdy nowsze domy z cegły mają standardową zewnętrzną ramę drewnianą 2×6, która jest wypełniona izolacją, jak każdy dom zbudowany z patyczka. Ten rodzaj budowy jest bardzo rzadki w dzisiejszych czasach, chociaż natknąłem się na niego kilka razy, w tym stary dom zbudowany w 1910 roku.

O tym warto pamiętać!

Izolacja zewnętrzna jest częścią systemu, który jest przymocowany do zewnętrznej ściany domu, co pozwala wybrać kolor, teksturę i wykończenie tynku. W przypadku starszych domów to wykończenie może całkowicie zmienić wygląd domu, dzięki czemu wygląda świeżo i nowocześnie. Modernizacje istniejących domów często mogą być ograniczone przez istniejący poziom izolacji i strukturę samego domu. Izolacja termiczna działa poprzez ograniczenie przepływu ciepła poprzez przewodzenie, konwekcję i / lub promieniowanie. Zewnętrzna izolacja ścian ogranicza straty ciepła przez ściany. Izolacja jest mechanicznie przymocowana do zewnętrznej ściany nieruchomości. Środek wiążący jest następnie nakładany na izolację, która dodaje warstwę odporną na warunki atmosferyczne, a siatka jest następnie osadzana w tym środku, aby zwiększyć wytrzymałość. Na koniec zewnętrzny rendering jest nakładany na siatkę w preferowanym kolorze i teksturze. Dzięki temu Twój dom będzie wyglądał świeżo, a także sprawi, że będzie ciepły i przytulny. 

Back To Top