Loading
Budowa

Jak urządzić łazienkę w nowym miejscu?

 Urządzenie łazienki w nowym miejscu to dobry pomysł. Zdecydowanie warto tak ulokować łazienkę, aby sprawdziła się na co dzień. Szczególnie w domu jest wiele możliwości. Tam, gdzie był kiedyś strych, tam można ulokować łazienkę. Jest to zdecydowanie doskonałe rozwiązanie. Niejedna osoba doceni takie podejście i chętnie ulokuje w nowym miejscu domowe spa. Co więcej można tam ulokować nową, dodatkową łazienkę. Trzeba tylko sprawdzić czy są piony wodny oraz kanalizacyjny. Wszystkie urządzenia muszą być prawidłowo wpięte do takich pionów.

Plan remontu łazienki

Konieczne są nowe ściany szkieletowe. Można je ulokować w dowolnym miejscu. Nowe podłogi, nowe ściany, nowe instalacje i nowe wyposażenie – w takim pokoju wszystko jest absolutnie nowe i nieodzowne. Profile muszą być podklejone taśmą tłumiącą – te profile, które stykają się z podłogą, sufitem oraz ścianami. Wypełnienie ściany wełną daje doskonałe podejście i sprawia, że w łazience jest cicho oraz bardzo przyjemnie. Jeśli chodzi  o ściany murowane to konieczna jest porada eksperta. On doradzi jak postawić ściany i jak je wzmocnić. Ściany muszą być przygotowane jak najlepiej. 

Ściany działowe w łazience to podstawa. Strefa kąpielowa z wanną lub prysznice oraz toaletowa z sedesem, bidetem i umywalką muszą być wydzielone w dużej łazience. Dobrze jest też uwzględnić miejsce na szafę i szafki lub dodać półki na ścianach. Wszystko zależy od wielkości danego pomieszczenia. Na pewno warto o to zadbać i sprawić, aby w łazience było przyjemnie i najlepiej się tam kąpało. 

Konieczna jest wentylacja

Łazienka to wilgotne pomieszczenie, dlatego też dobra wentylacja jest koniecznością. Jeśli łazienka jest blisko komina to należy skorzystać z tej możliwości. Jeśli nie ma komina to można zainstalować wentylator osiowy, o ile jedna ściana jest zewnętrzna. Kanał wentylacyjny może być stalowy albo wykonany z tworzywa. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie najlepsze. Warto zatem przemyśleć jak stworzyć łazienkę i jak uczynić ją funkcjonalną. 

W łazience musi być miejsce na bidet – obecnie takie urządzenie jest coraz bardziej popularne, ponieważ pozwala utrzymać prawidłową higienę. Jest to zdecydowanie dobra rzecz, a niedroga. Oprócz prysznica i umywalki bidet jest koniecznością. Klienci doceniają to rozwiązanie. Można skorzystać z niego zawsze, gdy jest taka potrzeba. Niejedna osoba doceni porządną łazienkę w dobrym stylu. Na pewno jest ona wyjątkowa, a gdy jest drugą łazienką w domu to sprawdzi się naprawdę najlepiej. Bez takiej łazienki trudno funkcjonować – dodatkowa łazienka w domu to wygoda. 

Back To Top