Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że od początku 2021 roku obowiązuje zupełnie nowy standard energetyczny budynków. Użytkownicy są zobowiązani do zastosowanie materiałów cechujących się lepszymi właściwościami izolacyjnymi. Doskonałym rozwiązaniem na wspomniany problem mogą być termobondowane płyty z polistyrenu ekstrudowanego.
Gdzie dokładnie mogą być stosowane płyty TB?
Warto wiedzieć, że płyty produkowane w technologii termobondingu mogą zostać bez większego problemu zastosowane praktycznie wszędzie. Świetnymi przykładami mogą być mocno obciążone posadzki czy dachy w odwróconym układzie warstw. Mogą zostać również wykorzystane w aplikacjach związanych z izolacją fundamentów. Godny uwagi jest fakt, że grube płyty łączone termicznie są zdecydowanie lepszą opcją na etapie produkcji w porównaniu do łączenia dwóch płyt klejem na budowie.
Czy wytrzymałość na ściskanie może ulec zmianie?
Nie ma znaczenia czy na etapie produkcji płyta będzie termobondowana, czy monowarstwowa. Wytrzymałość przy na ściskanie przy 10%, 5 lub 2% odkształceniu nie zmieni się.
Czy płyty mogą się rozdzielić?
Należy mieć świadomość, że spoina, której zadaniem jest połączenie ze sobą dwóch płyt, została zaprojektowana przez producenta w taki sposób, by wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych była wyższa niż 100 kPa. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że nie ma opcji, by została ona rozerwana jeżeli użytkowanie będzie zgodne z przeznaczeniem omawianych produktów.
Najczęściej wymieniane zalety przez użytkowników?
Warto wiedzieć, że zastosowanie przez użytkowników omawianych płyt termobondowanych przyczyni się do ograniczenia nakładów robocizny, które są związane z układaniem termoizolacji. Obecnie potencjalni klienci mogą zaopatrzyć się w rozwiązania o świetnych parametrach cieplnych. Ponadto istnieje możliwość wyprodukowania płyt, których grubość będzie dochodziła do 30 cm. Nie jest rekomendowane pod żadnym pozorem przed podjęciem decyzji sugerowanie się tylko ceną.