Loading
BudowaPrace Wykończeniowe

Kamienica, a mieszkanie, które jest wysokie i wąskie.

Jak zabrać się za zrobienie planu do mieszkania wysokiego, ale jednocześnie bardzo wąskiego? Jednym z wielu rozwiązań, jakie możemy zastosować jest antresola, lecz nie tylko. Jak jeszcze zabrać się za tego typu wnętrze?

Wymagający remont, a stara kamienica

Owe mieszkanie, o którym mowa posłuży nam za przykład. Znajduje się one w secesyjnej kamienicy. Lokal stworzono poprzez podział jednego większego miejsca na dwie części. Pomysł podzielenia mieszkania do najlepszych nie należał, gdyż duża ilość elementów uległa uszkodzeniu pozostawiając gołe skute ściany wraz z dużym bałaganem. Jednak mimo wszystko jest to swego rodzaju stan surowy dlatego też jest to równoznaczne z tym że da się całość jeszcze odratować, lecz będzie to nie lada wyzwanie.

Ekipa remontowa wraz z nowymi lokatorami postanowiła postawić na taki sposób renowacji tak, aby zachować, jak najwięcej elementów z istniejącej struktury budynku. W tym przypadku świetnie sprawdzą się ceglane elementy starych ścian, które ma kamienica. Postanowiono także pozostawić łuk nad drzwiami, który pełnił funkcję rozdzielającą określone połówki od siebie. W nienaruszonym stanie pozostała także konstrukcja wysokiego stropu. Sufit od podłoża, podłogi oddalony jest o 380 cm.

Wysoki pokój dzienny

W pomieszczeniu tym zdecydowano się na zbudowanie antresoli wykorzystując aspekt, jakim jest wysokość. W ten sposób powstało dodatkowe miejsce do spania. Połączenie salonu z antresolą to ciekawy pomysł przyjęcia gości, gdzie możemy nie tylko miło spędzić czas oglądając telewizje, gadając i pijąc kawę, herbatę jedząc, ale także nasi goście będą mieli, gdzie spać w przypadku pozostania u nas na więcej niż jeden dzień. Kolejną zaletą jest fakt, iż w salonie znajdują się duże, szerokie i wysokie okna. Dzięki temu częstotliwość uruchamiania przez nas ogrzewania spadnie, gdyż w słoneczne dni promienie będą wpadać do mieszkania tym samym ogrzewając je.

Aranżacja wysokiego wnętrza

Każdy z nas wie lub powinien wiedzieć, że oryginalne pomysły, rozwiązania są najlepsze. W momencie, gdy mamy styczność z nierównym podziałem danego mieszkania to określone pomieszczenie staje się z automatu mniejsze w wyniku czego trzeba kombinować z jego kształtem. Jednak mimo wszystko nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy mogli pokusić się o takie dodatki jak wysokie kute drzwi, których zadaniem jest oddzielenie pokoju dziennego od sypialni. Owe pokoje powinny być wykonane w stylu nawiązującym do zamontowanego przez nas włazu. Montując ciężkie elementy jesteśmy w stanie długą przestrzeń podzielić na dwie części podkreślając wysokość wnętrza. 

Back To Top