Loading
BudowaPrace WykończenioweWystrój wnętrz

Płyta pilśniowa: rodzaje, zastosowanie, cena

Płyta pilśniowa to bardzo mocny materiał często wykorzystywany do wykończenia wnętrz. Sprawdza się naprawdę doskonale i daje pełne zadowolenie. Jakość w dobrej cenie to rzecz godna uwagi. Jest to materiał drewnopochodny. Tworzony jest z rozdrobnionej masy drzewnej. Taka masa pilśnieje w wodzie. Później jest prasowana w wysokiej temperaturze. Dodaje się do niej substancje klejące. W płytach pilśniowych włókna biegną w wielu kierunkach. Jest to materiał bardzo zwarty oraz idealny do wykończenia mieszkań. Płyty są twarde lub miękkie, sprawdzają się najlepiej, jak to możliwe. Warto skorzystać z tego materiału, który sprawdzi się doskonale.

Jakie mogą być płyty pilśniowe?

Płyty pilśniowe mogą być lakierowane, olejowane, pełne bitumu. Są doskonałe do wykończenia, konstrukcji oraz dekorowania. Płyta jest suchotrwała, a jej jakość jest naprawdę wysokiej próby. O tym zawsze warto pamiętać i korzystać z takich rozwiązań przez długi czas. Wyjątkowa płyta jest materiałem na wiele okazji. Bez niej nie da się spokojnie funkcjonować i zyskiwać tego, co na pewno ważne. Solidna płyta to jakość i materiał na wiele lat. Najlepsze są płyty twarde pilśniowe, które mają wytrzymałość wynoszącą 25-30 n/mm2. Płyty pilśniowe są nasiąkliwe i to jest ich wada, są też palne, mają klasyfikację ogniową E, co jest na pewno ich wadą.

Płyty pilśniowe mają wiele zalet

Płyty pilśniowe mają wiele zalet. Pochodzą z drewna, więc są naturalne, są trwałe i wytrzymałe, są sztywne, można je giąć, gdy potrzeba. Duże wymiary idą w parze z niską wagą, a ich powierzchnia jest gładka. Różnorodne wykończenie także się sprawdzi. Dla klientów takie płyty to podstawa. Bez nich nie ma czym ocieplić ścian i podłóg. Dobrze izolują, więc od piwnicy nie będzie nadciągała wilgotność oraz chłód. Doskonałe płyty pilśniowe są rekomendowane każdej osobie, która takich materiałów potrzebuje. Im więcej materiałów, tym lepiej.

Spokojnie można korzystać z rozwiązań oferowanych przez producentów takich płyt. One mają jakość, są solidne oraz wartościowe. Ich wysoka jakość daje gwarancję pełnego zadowolenia. Cena tego produktu jest bardzo niska, o czym zawsze warto pamiętać. Można je kupić w cenach od 26 do 56 złotych, co jest naprawdę niewielką kwotą. Klienci doceniają jakość i chętnie korzystają z tego, co na pewno najlepsze. Nie ma nic lepszego od porządnej płyty pilśniowej. Zakup dowolnej ilości jest możliwy. Przy zakupach hurtowych oferowane są bardzo atrakcyjne rabaty, o czym wiedzą osoby zaangażowane w takie działania. Na pewno warto wybrać rozwiązania dobrze oceniane i solidnie stosowane. 

Back To Top