Loading
BudowaPrace Wykończeniowe

Zupełnie nowy podział wnętrz, czyli remont domu z funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że remont omawianego wnętrza otrzymał wyróżnienie w jednej z edycji edycji konkursu Remont Roku. Inwestorzy przede wszystkim zdecydowali się na dokonanie zmian jeżeli chodzi o rozkład pomieszczeń. W ten prosty sposób uzyskano nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo wygodne mieszkanie. Co było znakiem rozpoznawczym dokonanej przebudowy?

Co wpłynęło na zwycięstwo w konkursie?

Warto wiedzieć, że jury doceniło przede wszystkim doskonale uporządkowaną przestrzeń. Nikogo nie powinien dziwić wspomniany fakt, ponieważ mieszkanie zostało zdecydowanie podzielone na dwie strefy. Godny uwagi jest jednak fakt, że każdą z nich zaprojektowano w taki sposób, by została zachowana spójność. Ponadto w doborze barw, jak i wykorzystaniu materiałów w poszczególnych wnętrzach przeważa biel z odcieniami szarości. 

Zwycięstwo w tak prestiżowym i wymagającym konkursie jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Rekomendowane jest zwrócenie szczególnej uwagi na wszystkie aspekty. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że część rozwiązań można będzie bez większego problemu zastosować podczas przebudowy.

Prostota i funkcjonalność 

Należy mieć świadomość, że dwie strefy zostały zbudowane wokół drewnianego bloku, w którym ukryto nie tylko pomieszczenia gospodarcze, ale również szafy. Z kolei dzienna strefa jest zarówno otwarta, jak i przestronna. Nie zdecydowano się na ścianki działowe czy inne elementy, które mogłyby przyczynić się do optycznego pomniejszenia pokoju. W najprostszym możliwym ujęciu postawiono na szare sofy, które sprzyjają relaksowi. Pomyślano również o miejscu na duży stół, który będzie w stanie pomieścić większą liczbę gości. Kuchnię postanowiono schować za zabudowaną wyspą kuchenną. Część prywatna została natomiast umieszczona przy łazience po drugiej stronie korytarza. Właśnie w tym miejscu postanowiono zaplanować sypialnię z garderobą, która jest ukryta za ścianą. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że mieszkanie zostało zakupione w stanie surowym, by wykonać remont generalny. 

Oczywiście musiały być założone zupełnie nowe instalacje centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjne czy elektryczne. Istotne znaczenie miało także położenie gładzi i tynków na istniejących już ścianach. Zdecydowano się na postawienie ścian działowych z płyt gipsowo-kartonowych w przestrzeni zabudowanego trzonu”. W trakcie przebudowy nie zapomniano o podłogach. Należy mieć świadomość, że praktycznie wszystkie meble do zabudowy zostały wykonane na wymiar. 

Back To Top