Loading
MikrocementPrace Wykończeniowe

Beton architektoniczny w sypialni

Beton pod łóżkiem

Beton architektoniczny jest integralną częścią struktury budynku. A jednocześnie przyczynia się estetycznie do projektu budynku. Jednym z najwcześniejszych przełomowych projektów betonu architektonicznego był budynek mieszkalny Augusta Perreta z 1902 roku.

Beton architektoniczny coraz częściej jest stosowany w sypialni, jako element jej wykończenia. Styl ten staje się coraz bardziej popularny. Postępy w formułowaniu i odlewaniu betonu dają dziś architektom i projektantom budynków znacznie więcej możliwości konstrukcyjnych i projektowych. Beton architektoniczny odnotował znaczny postęp od wykończeń i form po obróbkę powierzchni i dodatki. Przeczytaj krótki przewodnik po architektonicznym już dziś. 

Prefabrykacja betonu konstrukcyjnego poza terenem zakładu w formach ma kilka zalet. Betonowe panele ścienne są przykładem prefabrykacji. Włączenie elementów architektonicznych do formularzy pozwala na stworzenie wielu kopii tego samego projektu. Wielokrotne używanie tych samych form oznacza niższe koszty. Ponadto kontrolowanie jakości i spójności jest znacznie łatwiejsze. Wylewanie betonu w kontrolowanym środowisku eliminuje negatywne skutki zmiany temperatury i wilgotności. 

O tym warto pamiętać!

Dostępnych jest ponad dziesięć możliwych kombinacji kolorystycznych: cement bazowy występuje w kolorze białym lub szarym, a następnie jest mieszany z jednym z pięciu dostępnych integralnych kolorów, aby stworzyć unikalną powierzchnię. Wreszcie, beton architektoniczny może być ozdobiony geometrycznymi kształtami, teksturami i wzorami wstawionymi do powierzchni. Cały projekt tworzony jest ad hoc, ze szczególnym uwzględnieniem każdego aspektu realizacji, w tym bieżącej konserwacji powierzchni. 

Oszałamiająca różnorodność wyglądu powierzchni i tekstur jest możliwa dzięki włączeniu różnych tekstur, wzorów i kształtów do formy. Po wylaniu betonu są one odciśnięte. Architekci stworzyli różne efekty przy użyciu metalu, pianki, tkaniny, plastiku, drewna i sklejki. Popularne są dziś wzory odwzorowujące poszczególne deski, które następnie są barwione, nadając naturalny wygląd drewna. 

Różne techniki pozwalają projektantom uzyskać różne wyglądy i tekstury z wylanym na miejscu przed zakończeniem utwardzania. Przykłady obejmują szczotkowanie, zacieranie i mechaniczne oprzyrządowanie lub nadrukiwanie betonu. Po utwardzeniu betonu zastosowanie technik obróbki powierzchni może radykalnie zmienić wygląd betonu. Na przykład utwardzony można wypolerować, piaskować lub szlifować.

Back To Top