Beton architektoniczny, czyli beton dekoracyjny już od kilku sezonów jest niezwykle modny w aranżacji wnętrz. Betonowe tynki dekoracyjne do wykończenia ścian cieszą się niezwykłą popularnością. Posadzki to temat nieco poważniejszy, ze względu na dużo większą eksploatację i obciążenie, jednak możemy tu też zastosować efekt betonu.
Zastosowanie mikrocementu w wykonaniu posadzek betonowych to bardzo nowatorski pomysł, ze względu na możliwość otrzymania jednolitych bezspoinowych powierzchni bez konieczności stosowania dylatacji. Beton na posadzce dodaje nowoczesności. Jeżeli masz pomysł jak wykorzystać beton w mieszkaniu i głowisz się jakby tu wkomponować betonową posadzkę do projektu, przedstawiamy parę inspiracji, które możesz wykorzystać.
Posadzki betonowe – jasne i ciemne
Z reguły beton kojarzy nam się z ciemną szarością. Nasz mikroelement FESTSLOOR Life może jednak przybrać dowolny odcień szarości, bądź zupełnie innego koloru, jakiego tylko zapragniesz.
Jeżeli chcemy optycznie powiększyć dane pomieszczenie, możemy zastosować w nim nawet bardzo jasny odcień szarości, beżu, bądź nawet bieli.
Po dodaniu do masy odpowiedniej ilości pigmentów, możemy stworzyć materiał, który zupełnie odmieni całą przestrzeń. Ciemne kolory także są ogólnodostępne – możemy wybrać odpowiednią barwę spośród odcieni szarości, granatu, brązu, czy czerni. Ciemne kolory są łatwiejsze w utrzymaniu – nie widać na nich zabrudzeń tak szybko, jak na jasnych betonowych posadzkach.
Betonowa posadzka z mikroelementu – trwała na lata
Posadzka ma nie tylko świetnie wyglądać, ma ona być wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Mikrocement jest niezwykle trwały, ponieważ wykonany jest na bazie dyspersji polimerowej i specjalnie dobranych cementów. Z tego też powodu mikrocementowe posadzki znajdują zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej narażonych na silny ruch pieszy, np. w centrach handlowych, kawiarniach, muzeach, czy butikach. Mikrocement cechuje duża przyczepność do podłoża. Może być on aplikowany na glazurę, gres, wylewkę betonową, czy lastryko. Poza tym posadzka z mikroelementu jest naprawdę łatwa do utrzymania. Jej codzienna pielęgnacja to mycie jej wodą z delikatnym detergentem. Co więcej, ze względu na wysokie przewodnictwo ciepła, mikrocement można zastosować w systemie ogrzewania podłogowego, co zagwarantuje błogie ciepło Twoim stopom. Takiego komfortu nie zapewni inny materiał, jak np. deska.
Połączenie betonu z różnymi materiałami
Łączenie materiałów naturalnych jest niezwykle modne przy urządzaniu mieszkań. Trend ten dotyczy przede wszystkim kuchni. Można wykorzystać w niej: cegły (ściany), stal (sprzęt AGD), drewno (stół i blaty), beton (posadzki) w taki sposób, aby razem stworzyły nowoczesne, przyjemne i przytulne miejsce.
Beton użyty w kuchni pozwoli nam na stworzenie zarówno przestrzeni w stylu ciepłym i przytulnym, jak i eleganckim i chłodnym – wszystko zależy od dobranych dodatków.
Mikrocement łatwo połączyć z materiałami, takimi jak stal, kamień lub drewno. Łączenie kolorów i zastosowanie różnych technik nakładania pozwala na uzyskanie unikalnych odcieni i faktur. Beton we wnętrzach pięknie prezentuje się w zestawieniu z drewnem, miękkimi dywanami oraz kolorowymi dodatkami.
Posadzki betonowe i drewno
Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów surowców i technologii. Projektanci i designerzy posiadają odpowiednią wiedzę, dzięki czemu są w stanie zaproponować nam rozwiązania na każdą kieszeń – od najtańszych, aż po najkosztowniejsze. Drewno i beton to podstawowe materiały budowlane, jednak ich połączenie jest niezwykle modne i uniwersalne. Betonowa posadzka tworzy unikalny, modny styl, a drewno świetnie ociepla wnętrze. To połączenie jest zawsze dobrym pomysłem!