Loading
MikrocementPrace Wykończeniowe

Wszystko o mikrocemencie

Wszystko o mikrocemencie

Mikrocement to po prostu mieszanina cementu i żywic na bazie wody, które można stosować na różnych powierzchniach, takich jak ściany, podłogi, baseny, meble itp. W celu uzyskania estetycznego wyglądu. Mikrocement jest znany pod nazwami mikro-jastrych, mikro-lub mikro-polewa. Mikrocement ma silną moc wiązania polimerów, którą można zastosować do prawie każdego miejsca, w tym istniejących posadzek, ścian, płyt gipsowo-kartonowych, płyt itp.

Mikrocement to mieszanka wykonana z niezbędnych składników betonu. Mikrocement to mieszanka, która zapewnia doskonałą odporność mechaniczną wraz z atrakcyjnym estetycznym wyglądem. Dzięki mikrocementowi możesz w krótkim czasie zapewnić nowoczesny i modny wygląd swojego miejsca.

O tym warto pamiętać!

Mikrocementy są skutecznie modyfikowanymi polimerami powłokami na bazie cementu nakładanymi zwykle w temperaturze 2-3 mm. Wykonane z polimerów, ultradrobnych kruszyw, dodatków i naturalnych pigmentów kolorystycznych, mogą być nakładane na powierzchnie takie jak podłogi, ściany, schody i sufity, aby stworzyć dekoracyjną powłokę wskazującą na wykończenie z efektem betonu zarówno w środowisku domowym, jak i komercyjnym. 

Mikrocementy są świetnymi opcjami dla przestrzeni mieszkalnych i roboczych ze względu na możliwość uzyskania dekoracyjnego wykończenia, które jest fugowane / bezsprzężeniowe i całkowicie bezszwowe. Systemy można dostosować w kolorze i wykończeniu, aby były tak wyjątkowe jak odcisk palca, oferując jednocześnie doskonałe właściwości higieniczne i hipoalergiczne. 

Mikrocement to ogólny termin, który odnosi się do cienkich wykończeń powierzchni wykonanych ze związków cementowych, wypełniaczy i polimerów. Dostępne są różne formuły mikrocementu, które różnią się w zależności od ich zastosowania, ale większość z nich obejmuje podkład lub bazę, warstwę wykończeniową i warstwę ochronną. Każda marka mikrocementów ma swoją własną mieszankę materiałów, która jest dla nich unikalna. Większość aplikatorów oferuje wybór powierzchni, która ma większe cząstki cementu, aby uzyskać „grubszy” wygląd, lub taką, która ma drobniejsze cząstki dla bardziej eleganckiego wykończenia. Efektem końcowym jest sprężyste i bezszwowe wykończenie podłogi, które wygląda jak jastrych cementowy, ale z kilkoma różnicami. 

Mikrocement został opracowany jako alternatywa dla jastrychu cementowego, który wymaga dużych prac instalacyjnych i jest znany z pękania, łuszczenia się i nieprzewidywalnej estetyki. Większość systemów mikrocementowych można zainstalować na prawie każdym podłożu. Jedynymi miejscami, które nie są zalecane, są podłogi z twardego drewna i parkietu, ponieważ materiały te mogą się rozszerzać i kurczyć, co powoduje, że powierzchnia mikrocementu jest niestabilna. 

Back To Top