Loading
Ocieplenie

Czym ocieplać dom? Najpopularniejsze materiały termoizolacyjne

Ocieplanie domu jest ważne. Warto kupić dobry materiał. Może to być styropian. Białe płyty termoizolacyjne są idealne do ocieplania domu. Szare płyty z dodatkiem grafitu dają najlepsze ciepło, co doceniają klienci. Posiadają niską wartość współczynnika przewodzenia ciepła. Godne polecenia są płyty styropianowe z białą powłoką refleksyjną. Ona pozwala skorzystać z takiego rozwiązania przez wiele lat. Biała powłoka ma najlepszą termoizolacyjność. 

Jakie są płyty?

Płyty styropianowe mogą mieć proste lub frezowane krawędzi.. Frezowane krawędzi pozwalają doskonale łączyć sąsiednie płyty na zakładkę. Minimalne jest ryzyko pojawienia się mostka cieplnego. Proste krawędzie mogą stworzyć większe ryzyko związane z ociepleniem. A to jest naprawdę ważny parametr. Czy warto ocieplać domy i bloki? Tak, ponieważ ocieplane budynki są o wiele lepsze i dają najlepsze rozwiązania przez wiele lat. Nieocieplone budynki oznaczają utratę ciepła. A na to pozwolić sobie nie wolno w najmniejszej mierze.

Miejsce stosowania wyrobu, czyli styropianu, sprawia, że daje on oczekiwany efekt. Fasada to styropian do ocieplenia fasady danego budynku. Inne rodzaje styropianu są dobre do nadania ciepła podłodze, a styropian Fundament ociepla ten element budynku. Zawsze należy kierować się wskazówkami producenta. Samowolny wybór styropianu może źle się skończyć, czyli efekt nie będzie taki, jak to jest oczekiwane. Produkty trzeba odpowiednio dobrać i korzystać z nich na co dzień.

Solidne ocieplenie budynku jest podstawą, a niejedna osoba może z niego skorzystać. Polistyren można stosować zawsze. Najlepiej jest dokładnie czytać wszelkie opisy i kierować się nimi zawsze. Polistyren jest bardzo aktywnym polimerem, który pozwala ocieplać wiele miejsc. Zakup jest nieskomplikowany, ponieważ oferują go specjalistyczne sklepy.

Do ocieplania budynków najlepszy jest szary styropian, który pozwala najlepiej ocieplić ściany i ograniczyć utratę ciepła. Biały styropian jest mniej efektywny. Takim styropianem też można ocieplać budynki, ale efekt nie będzie aż tak dobry. Styropian klasy lambda o parametrach 0,033 jest najlepszy do ocieplania każdej elewacji. Warto o tym pamiętać i korzystać z takiego rozwiązania. 

Czym można ocieplić podłogę?

Do ocieplania podłogi także dobry jest styropian. Można stosować styropian EPS 70 (2,1t/m2). Doskonale wystarczy do ocieplania posadzek domowych. Jest to całkiem przyzwoity styropian godny rekomendacji. Jeśli klient nie wie jakiego styropianu używać, to może poradzić się ekspertów. Oni na pewno doradzą. 

Back To Top