Loading
BudowaPrace Wykończeniowe

Jak wykończyć sufit na poddaszu płytami gipsowo kartonowymi?

Istotne wzmianki – wykończenie sufituy.

Oczytani dość dobrze wiedzą o tym, że specjaliści nie zastanawiają się długo nad tym jak wykończyć sufit na poddaszu płytami gipsowo kartonowymi. Ludzie tego typu kupują płyty te w hurtowni budowlanej, podobnie jak stelarze wykonane z aluminium, gładź szpachlową i farbę. Materiały te zazwyczaj wystarczają na sufit na poddaszu i na skosy, o ile takowe występują. Aluminiowe belki stelarzy przytwierdza się do konstrukcji dachu od strony wewnętrznej i to tak by zachować poziom. Jednym słowem płyt gipsowo kartonowych nie można przykręcać bezpośrednio do krokwi, bo nawet nowoczesne konstrukcje dachowe nie są aż tak bardzo równymi, a dachy budynków niemal stuletnich to już znaczne problemy związane z odchyłami i to zwłaszcza na dystansach wynoszących ponad dziesięć metrów. Właśnie dlatego fachowcy od remontów zazwyczaj liczą sobie więcej w przypadku wiekowych budynków, bo takie to wyjątkowo często jakieś ukryte wady.

Dlaczego tak wielu z nas tworzy sufity na poddaszach?

Jakaś część ludzi posiadających spore domy rodzinne tworzy na strychu coś takiego jak niewielkie mieszkanie do wynajęcia. Mowa tu konkretnie o tym, że sufit z płyt gipsowo kartonowych to w tego typu przypadkach opcja najbardziej rozsądna jeśli chodzi o cenę i wykonawstwo. Wiele znaczy też i to, że za pomocą płyt tego rodzaju da się także podzielić poddasze na pomieszczenia takie jak łazienka i kuchnia. Istotna opcją jest też minimum ta jedna sypialnia, a podłoga wykonane z pnalei to raczej standard. Okna dachowe w skosach też są czymś raczej typowym i co równie ważne takowe także montuje ta firma wykonująca całokształt prac wykończeniowych na poddaszu. Prawda tkwi też i w tym, że niektórzy właściciele domów prywatnych zwlekają z taką adaptacją kilka lat lub nawet ponad dekadę, bo taka adaptacja rzecz jasna swoje kosztuje i nie każdy ma wystarczająco wiele pieniędzy, po to wykończyć wnętrza na parterze, pierwszej kondygnacji i na poddaszu.

Miejskie realia – adaptacja poddasza.

Pewne firmy budowlane zajmują się niemal wyłącznie adaptacją poddaszy do celów mieszkalnych, czyli robią tam coś więcej od sufitu z płyt gipsowo kartonowych, bo poddasze, w którego przypadku powstaje taki właśnie sufit musi stać się czymś więcej niż składme na przedmioty już nie używane. Brzmi to sensownie, bo na takowym powstają dodatkowe pokoje gościnne lub niewiekie mieszkania. Druga z tych opcji to też podłogi, kuchnia, łazienka i konieczność dociągnięcia instalacji grzewczej, wody i gazu na poddasze. Są to rzecz jasna dodatkowe wydatki, ale zwrócą się wtedy gdy takie mieszkanie będzie gotowym i znajdzie się chętny na wynajmowanie.

Back To Top