Loading
Prace Wykończeniowe

Narzędzia przeznaczone do zrywania tapet

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zrywanie tapet jest nie tylko niezwykle trudną, ale również pracochłonną czynnością. Osobom, które chciałyby zrobić to dokładnie, rekomendowane jest zaopatrzenie się w odpowiednie narzędzia. 

Szpachelki nierdzewne

Należy mieć świadomość, że produkt doskonale zda egzamin nie tylko do zrywania starej tapety, ale również do wypełniania różnego rodzaju pęknięć  czy szpar w ścianach. Oczywiście im większe będą ubytki, tym większa szpachelka będzie potrzebna użytkownikowi. 

Papier ścierny

Wspomniany produkt bardzo dobrze sprawdzi się do wygładzania ściany pod tapetę. Zalecane jest w przypadku większych nierówności zastosowanie papieru ściernego z grubszymi ziarnami. Doskonałym przykładem mogą być produkty z oznaczeniem 40. Z kolei do wygładzania wystarczy papier ścierny z drobnymi ziarnami. Warto wtedy zaopatrzyć się w produkt z oznaczeniem 180. 

Wałek kolczasty

Godny uwagi jest fakt, że wałek kolczasty bardzo przyda się przy zrywaniu winylowych tapet. Należy pamiętać, aby w pierwszej kolejności podziurawić je walkiem. Kolejnym krokiem będzie posmarowanie specjalistycznym płynem przeznaczonym do rozpuszczania. W najprostszym możliwym ujęciu wniknie on pod tapetę przez powstałe uszkodzenia. Produkt bardzo często nazywany jest także tygrysem tapetowym. 

Myjka ciśnieniowa

Zalecane jest kupienie myjki ciśnieniowej lub innego urządzenia, które wytwarza gorącą pianę. Dzięki temu zdecydowanie szybciej i łatwiej ze ścian zniknie poprzednie pokrycie. Osoby, które nie chcą lub nie dysponują budżetem do zaopatrzenia się w urządzenie, mogą zdecydować się na wypożyczenie w wypożyczalni tego rodzaju sprzętu.

Spryskiwacz do kwiatków i środki do zmiękczania tapet

W przypadku, gdy powierzchnie ze starą tapetą nie będą ogromnych rozmiarów, w zupełności wystarczy zastosowanie spryskiwacza do kwiatków lub środków przeznaczonych do zmiękczania tapet. 

Druciana szczotka

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zamiast wspomnianego wcześniej wałka kolczastego, można użyć drucianej szczotki.

O czym należy pamiętać przy wyborze produktów?

Nie jest zalecane sugerowanie się ceną, znacznie lepszym parametrem jest stosunek jakości do wspomnianej ceny. Jeżeli dana osoba jest zainteresowana zaopatrzeniem się w większą liczbę narzędzi, lepszym rozwiązaniem będzie sklep internetowy. Ponadto obecnie nie trzeba zaopatrywać się w większość produktów. Na rynku działają bowiem specjalistyczne wypożyczalnie omawianego sprzętu. Jest to zatem świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. 

Back To Top