Loading
Prace Wykończeniowe

Pomysły na projekty domów w szarym kolorze

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że szara elewacja w połączeniu z dachem stała się najmodniejszym trendem jeżeli chodzi o wykończenie domów. Na jaki projekt warto się zdecydować?

Szary dach, czyli piąta elewacja

Należy mieć świadomość, że w przypadku domów o spadzistym dachu, wspomniany dach jest uważany za piątą elewacją. Godny uwagi jest fakt, że połać dachu widoczna na froncie przeważnie będzie zdecydowanie dominowała nad całością. Szary dach można wykonać stosując blachodachówki, blachę cynkowo-tytanową, blachę aluminiową, blachę stalową, dachówki betonowe czy dachówki ceramiczne. Warto wiedzieć, że szary kolor może być przewidziany także dla różnych elementów wykończenia domu, drzwi wejściowych czy stolarki okiennej. 

Modne czernie i szarości na dachu

Obecnie odcienie szarości i czerń są kolorami cieszącymi się ogromną popularnością. Można mieć całkowitą pewność, że ten trend w branży dekarskiej będzie aktualny jeszcze długo. Gonty Icopal SBS w czarnej wersji będą doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników ceniących klasykę i minimalizm. Można w ten sposób nadać domkowi niepowtarzalnego charakteru. Gonty Icopal SBS wyróżniają się przede wszystkim pełną powierzchnią samoklejącą po spodniej stronie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę że specjalna samowulkanizująca warstwa bitumu zagwarantuje przede wszystkim wysoką efektywność klejenia. 

Szara elewacja

Godny uwagi jest fakt, że w coraz większej liczbie domów stosowany jest wspomniany zabieg. W najprostszym możliwym ujęciu ciemnoszarym dachem pokrytym płaskimi dachówkami zdecydowano się wykorzystać dwa odcienie szarego. Jasnoszare ściany dzięki temu mogą przerwać ciemnoszare fragmenty tynku między drzwiami, a oknami. Oczywiście ich kształt musi być właściwie dostosowany do kształtu stolarki. 

Szare drewno na elewacji?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że trend na szare kolory został dostrzeżony również przez producentów farb oraz lakierów do drewna. Należy mieć świadomość, że praktycznie każde deski mogą zostać zabezpieczone impregnatem. Kolejnym etapem będzie wykończenie szarą bejcą czy szarym olejem. Umożliwi to wykorzystać wspomniane szare deski do wykonania oblicówek. Można zaobserwować, że projektanci są coraz bardziej skłonni, by zaplanować wykończenie szarymi deskami nie tylko strefy wejścia, ale również wnęki tarasowej. Rekomendowane jest wtedy obłożenie szarymi płytkami z klinkieru słupa podpierającego dach w narożniku przy tarasie. Ponadto drewniana oblicówka będzie zdobić zarówno wejście, jak i fragment tarasu. 

Back To Top