Loading
Prace WykończenioweWystrój wnętrz

Prysznic we wnęce. Jak wykonać wnękę z natryskiem zamiast kabiny?

Jak wiadomo, w łazience można zdecydować się na znacznie odważniejsze opcje. Doskonałym przykładem może być prysznic we wnęce. Nie wszyscy jednak widzą w jaki sposób wykonać wspomnianą kabinę we wnęce. 

Mocowanie brodzika 

W pierwszej kolejności należy zająć się mocowaniem brodzika. Oczywiście w sytuacji, gdy domownicy będą zainteresowani rozwiązaniem z wspomnianym brodzikiem. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się brodziki jednolite.

Nikogo nie powinien dziwić ten fakt, ponieważ wystarczy postawić je na podłodze, a następnie podłączyć do instalacji wodnej. Jeżeli nie będzie takiego wkładu, trzeba wykonać podmurówkę. Gwarantuje ona stabilność brodzika. Z kolei wypełnienie zminimalizuje hałas. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę że za pomocą pianki poliuretanowej można połączyć brodzik z podmurówką. 

Wykończenie powierzchni ścian

Izolacja przeciwwodna

Kolejnym etapem będzie zajęcie się wykańczaniem powierzchni ścian prysznica znajdujących się we wnęce. Rekomendowane jest, by ściany wnęki prysznicowej były wykonane z płyt gipsowo-kartonowych w kolorze zielonym. Wykazują się one bowiem większą odpornością na wilgoć. Nie można zapomnieć, by cała powierzchnia została oczyszczona z kurzu, a także odpowiednio pokryta preparatem zabezpieczającym przed wodą. 

Gruntowanie

Zalecane jest, by zarówno narożniki, jak i połączenia były wyłożone taśmami gumowymi. Z kolei w miejscu osadzenia baterii prysznicowej na zagruntowaną płytę warto przykleić kołnierz gumowy. W przypadku, gdyby płyty były wcześniej zagruntowane, świetnym rozwiązaniem będzie zabezpieczenie ich ponownie. 

Układanie płytek

Osoby, które są zainteresowane posiadaniem estetycznie wykończonych zewnętrznych narożników, powinny zadbać o to, by stykające się płytki były szlifowane  pod kątem 45°, z kolei ich styki może wypełnić fuga. 

Wykończenie sufitu

Można zaobserwować, że ludzie dążą do tego, by sufit natrysku we wnęce był wyłożony płytkami. Należy wykończyć go tak samo jak ściany. Wystarczy do tego celu wykorzystać gumową masę wodoodporną, jako grunt. Jeżeli natomiast domownicy są zainteresowani, by sufit był pokryty farbą, zalecane jest wykonanie podkładu z trzykrotnie nakładanego środka gruntującego. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie postawienie na farbę, która jest przeznaczona do mokrych pomieszczeń. 

Jakie drzwi do wnęki prysznicowej?

Najlepszą możliwą opcją będzie skonsultowanie wyboru drzwi z wykonawcą. Trzeba bowiem uwzględnić grubość płytek, a także ilość zaprawy klejowej. Ponadto warto zadbać o odpowiednią regulację drzwi. 

Back To Top