Loading
Prace Wykończeniowe

Warto postawić na Mikrocement Festfloor Life czy Festfloor Go?

Klienci bardzo często zastanawiają się czy wybrać Festfloor Go! czy Festfloor Life. Oczywiście nie jest możliwe jednoznacznie udzielenie odpowiedzi na to pytanie. Warto wiedzieć czym dokładnie różnią się od siebie wspomniane rozwiązania. Istotne znaczenie będą miały także potrzeby klientów. 

Różnice między Festfloor Life i Festfloor Go!

Należy przede wszystkim mieć świadomość, że Festfloor Life dostępny jest w podstawowej palecie zawierającej 18 kolorów. Z kolei osoby, które podejmą decyzję o wyborze FestfloorGo! będą mogły skorzystać z około 2200 kolorów wzorowanych na palecie RAL oraz NCS. Ponadto produkt Festfloor Life jest tradycyjnym dwuskładnikowym mikroelementem. Składa się bowiem z suchej masy, a także płynnego polimeru. Dodatkowo nie można zapomnieć, by dodać do niego barwnik według proporcji z karty kolorów. Godny uwagi jest fakt, że proszek, barwnik i polimer muszą być odmierzone na dokładnej wadze jeszcze przed rozpoczęciem prac. Ponadto wymieszona masa musi być praktycznie od razu zużyta. 

FestfloorGo! jest natomiast innowacyjnym i nowoczesnym jednoskładnikowym mikrocementem. Użytkownik może użyć produktu praktycznie zaraz po otwarciu wiaderka. Warto wiedzieć, że jest on fabrycznie zabarwiony, dlatego przed zastosowaniem wystarczy go przemieszać tak samo, jak miesza się farbę przed malowaniem. Można w ten prosty sposób zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu na budowie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że klienci będą mieli gwarancję powtarzalności koloru. 

Na jakie rozwiązanie należy się zdecydować?

Osobom początkującym rekomendowane jest postawienie na FestfloorGo!. Jest bowiem znacznie prostszy w użyciu. Ponadto wybaczy użytkownikowi znacznie większą liczbę błędów niż Festfloor Life. Festfloor Life będzie znacznie lepszą opcją dla użytkowników szukających wyraźnej struktury. Warto zaopatrzyć się w produkt FestfloorGo! jeżeli jest do wykonania stosunkowo duża powierzchnia w krótkim czasie. Dwa omawiane rozwiązania powinny przypaść do gustu doświadczonym wykonawcom.

Festfloor Life zalecany jest osobom dysponującym ograniczonym budżetem, które dysponują czasem, a także wprawną ręką. Można dzięki temu zaoszczędzić nawet 25% kosztów. FestfloorGo! zdecydowanie lepiej sprawdzi się w przypadku użytkowników, którym zależy na wyborze mikrocementu pod określony kolor z palety RAL czy NCS. Wspomniany produkt zda egzamin w sytuacji, gdy celem wykonawców będzie uzyskanie jednolitej powierzchni bez widocznych przepaleń. W najprostszym możliwym ujęciu produkt cechuje się delikatną i subtelną strukturą. Znacznie łatwiej będzie otrzymać jednolitą i gładką podłogę. 

Back To Top