Loading
Prace Wykończeniowe

Wielkoformatowe panele podłogowe dobrym pomysłem na modną podłogę?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że podłoga, która zostanie wykonana z większych elementów będzie przykuwała uwagę. Nie wszyscy jednak wiedzą, w jaki sposób mogą zostać wykorzystane wielkoformatowe panele podłogowe.

Jakie wyróżniamy rodzaje dużych paneli podłogowych?

Należy mieć świadomość, że panele podłogowe o większych formatach można będzie bez większego problemu znaleźć w kolekcjach panelu winylowych, laminowanych czy drewnianych. Oczywiście największą popularnością cieszą się laminowane i drewniane. Można jednak zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się panele winylowe. Godny uwagi jest fakt, że podłoga, która będzie wykonana z szerokich i długich elementów może upodobnić się do drewnianej. 

Ogromne wymiary paneli podłogowych

Standardowa, dostępna na rynku klepka parkietowa ma długość od 40 do 70 cm oraz szerokość od 5 do 10 cm. Z kolei wielkowymiarowe elementy są szersze od 15 do nawet 30 cm. Warto zaznaczyć, że mniejsza szerokość zarezerwowana jest dla krótszych paneli. Można zaopatrzyć się w elementy, które są przeznaczone do układania jodełek. Jodełki praktycznie od zawsze wykonywane były z najmniejszych klepek. koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że im dłuższe będą panele podłogowe, tym będzie wzrastała ich szerokość. Ogromną popularnością cieszą się wymiary wynoszące około 20 cm szerokości, a także 2 m długości. Należy mieć świadomość, że obecnie można zaopatrzyć się w panele podłogowe, których długość wynosi 3 m i szerokość 30 cm.

Co warto wiedzieć o wyglądzie wielkowymiarowych paneli podłogowych?

Godny uwagi jest fakt, że najpopularniejsze panele podłogowe dostępne na rynku wyglądają jak drewniane. Nikogo nie powinien dziwić wspomniany fakt, ponieważ podłoga z wielkowymiarowych desek jest marzeniem ogromnej liczby osób. Zadanie jest jednak stosunkowo trudne do zrealizowania. Wśród problemów należy wymienić duże wymagania montażowe czy wysokie ceny desek. Panele pozwalają obecnie na spełnienie wspomnianych marzeń. Użytkownicy doceniają je za to, że prezentują się niezwykle szlachetnie. Świetnym rozwiązaniem może być zaopatrzenie się w panele winylowe czy laminowane, których wzór przypomina lite drewno. Obecnie można zaopatrzyć się nawet w panele dekoracyjne naśladujące naturalne kamienie. 

Wielkoformatowe panele podłogowe we wnętrzach

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wielkoformatowe panele podłogowe przeznaczone są głównie do reprezentacyjnej części domu. Warto zaznaczyć, że znaczna większość z nich nie ma tak ekstremalnych wymiarów, jak płyty ceramiczne niektórych producentów. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że nie muszą być one układane tylko w większych pomieszczeniach. osoby zainteresowane mogą zastosować je również w pomieszczeniach średniej wielkości. 

Back To Top