Loading
Wystrój wnętrz

Styl modernistyczny we wnętrzach. Luksusowe mieszkanie nad morzem

Należy mieć świadomość, że styl modernistyczny cechuje się przede wszystkim klimatycznym i przestronnym wnętrzem. Eleganckie tło tworzone jest przez ciepłe beże, a także złamane biele. Dzięki temu można mieć całkowitą pewność, że dokładnie dobrane wyposażenie będzie prezentowało się niezwykle efektownie. 

Co wyróżnia styl modernistycznych we wnętrzach?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że punktem wyjścia do aranżacji wnętrz jest bardzo starannie zaplanowany układ funkcjonalny. Chodziło głównie o to, by w mieszkaniu było nieszablonowo, przytulnie i elegancko. Godny uwagi jest fakt, że inwestorów interesowało wnętrze z klasą, posiadające stonowaną kolorystykę. Pani architekt podjęła decyzję o wykorzystaniu walorów lokalizacji omawianego apartamentu. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że inspiracją stał się nadmorski charakter miasta czy urok modernistycznej Gdyni. W mieszkaniu można będzie zatem odnaleźć geometryczne formy, jasne stonowane kolory cy zaokrąglenia, które są charakterystyczne dla modernistycznej architektury. Nie można oczywiście zapomnieć o łukach. Należy mieć świadomość, że wszystkie elementy wyposażenia nawiązują do morskiego klimatu czy wypoczynkowego charakteru miasta. Wykorzystane zostały naturalne materiały. Świetnymi przykładami są granit, marmur, drewno. 

Dlaczego postawiono na nowoczesny salon w wielkim formacie?

Warto wiedzieć, że do nadmorskiego klimatu i modernistycznych wzorców nie będzie nawiązywała tylko kolorystyka, ale również wyposażenie czy meble. Godny uwagi jest fakt, że salon został połączony z kuchnią. Centralne miejsce w tym pomieszczeniu zajmowane jest przez dużą narożną sofę. Wykorzystany został tapicerowany mebel renomowanego polskiego producenta. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że sofa wyróżnia się nie tylko niespotykanym wzornictwem, ale również wyjątkowym stylem. W ten prosty sposób został podkreślony niepowtarzalny charakter wnętrza. Z kolei luźne wypełnienie poduch oparciowych, a także delikatne pikowania pozwoliły uzyskać efekt komfortowej sofy, która doskonale zda egzamin do wypoczynku w rodzinnym gronie. 

Zabudowa kuchenna wtopiona w salonową aranżację

Należy mieć świadomość, że zabudowa kuchenna niezwykle subtelnie wtapia się w salonową aranżację. Warto wiedzieć, że błyszczące wykończenie frontów, a także plastikowy kolor będą nawiązywały do modernistycznej ściany z telewizorem, która została poprowadzona po linii łuku. Właśnie w tym miejscu ukryto wejście do sypialni. Warto zaznaczyć, że na obu wspomnianych elementach został powtórzony relief charakterystyczny dla tego stylu. 

Back To Top