Loading
Prace WykończenioweWystrój wnętrz

Tapicerka drzwiowa: czyli pomysł na obicie drzwi

Warto wiedzieć, że obicie drzwi tapicerką przyczyni się do tego, że będą one prezentowały się solidnie i elegancko. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiana tapicerka może zostać zastosowana zarówno w nowych drzwiach, jak i tych, które będą wymagały poprawy. 

Największe atuty tapicerki drzwiowej

Do najczęściej wymienianych zalet wymienianych przez użytkowników należy zaliczyć fakt, że tapicerka drzwiowa jest estetyczna. Ponadto nie przepuszcza powietrza i poprawia izolacyjność akustyczną i termiczną drzwi. Nie można zapomnieć, że tapicerka drzwiowa stosunkowo długo będzie w stanie zachować ładny wygląd. Jest również łatwa w pielęgnacji i trwała. Rozwiązanie jest doskonałym sposobem na odnowienie starych drzwi. 

Jak wygląda tapicerka drzwiowa?

Tapicerka do drzwi w najprostszym możliwym ujęciu jest warstwą materiału, który naśladuje naturalną skórę. Z kolei pod spodem znajduje się gąbka lub pianka poliuretanowa. Godny uwagi jest fakt, że wspomniana tapicerka przeważnie naśladuje zarówno wzór, jak i strukturę naturalnej skóry. Można zaopatrzyć się w materiał pikowany, gładki, czy kwadratowy wzór. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się tapicerki w odcieniach brązu. Doskonale będą komponowały się z drewnianym wykończeniem wnętrz. Na rynku dostępne są także omawiane produkty w niestandardowych kolorach np. czerwonym, złotym czy srebrnym. 

Tapicerka jako sposób na stare drzwi

Jak wiadomo, czasami dochodzi do zniszczeni drzwi przez zwierzęta domowe czy dzieci. Ponadto drzwi zewnętrzne mogą ulec degradacji w wyniku oddziaływania różnego rodzaju czynników atmosferycznych. Nie ma konieczności kupowania nowych drzwi w przypadku, gdy powierzchnia skrzydła jest wgnieciona, odbarwiona czy porysowana. Tapicerka drzwiowa jest doskonałą opcją, by nie tylko zamaskować ewentualne uszkodzenia, ale również nadać nowego wyglądu staremu skrzydłu. Rozwiązanie jest proste i ekonomiczne. Wystarczy dobrać odpowiednią tapicerkę. Jej montaż nie jest bowiem skomplikowany. 

Ile kosztuje tapicerka drzwiowa?

Rekomendowane jest kupienie tapicerki w sklepie internetowym specjalizującym się w materiałach do wyposażenia wnętrz czy markecie budowlanym. Na rynku działają sklepu, które zajmują się sprzedażą stolarki, w tym tapicerek. W tego rodzaju sklepach jest największy wybór kolorów czy wzorów. Godny uwagi jest fakt, że tapicerkę do drzwi kupuje się na wymiar skrzydła. Zalecane jest, by była ona od niego przynajmniej o kilka centymetrów szersza i dłuższa. Obecnie cena omawianych tapicerek drzwiowych oscyluje od 70 do 80 złotych za prosty materiał. Można oczywiście zaopatrzyć się w droższy produkt w cenie 200, 300 złotych. 

Back To Top